Chór Parafialny

Śpiew chóru ma wielką rolę w tworzeniu piękna liturgii. Dlatego zapraszamy wszystkich, którzy śpiewając chcą oddać chwałę Bogu, a swoje serce napełnić radością

Aktualny skład Chóru Parafialnego w 2013 roku.

Dorota Szewczyk
Jolanta Wdowiak
Agata Grajewska
Agata Słyk
Anna Walczak
Wiesława Gorycka
Irena Cieloch
Robert Grygiel
Roman Piech

Chór prowadzi s.Wiesława Kulik

Dni Cecyliańskie 2014

„Coraz bardziej jednak skłaniam się do pochwalenia tego obyczaju, że śpiewa się w kościele, aby poprzez przyjemności uszu mogła słabsza dusza wznosić się do stanu pobożności” - pisał św. Augustyn w słynnych „Wyznaniach”

W dniu 22 listopada obchodziliśmy wspomnienie św. Cecylii patronki muzyki kościelnej. Święta Cecylia jest jedną z najsłynniejszych męczennic Kościoła rzymskiego. Żyła na przełomie II i III w. Jako młoda dziewczyna, złożyła ślub czystości. Mimo iż zmuszono ją do małżeństwa z poganinem Walerianem, nie złamała swego przyrzeczenia, lecz pozyskała dla Chrystusa swego męża i jego brata. Wszyscy troje ponieśli śmierć męczeńską.

W sobotni wieczór spotkanie miał chór parafialny. Spotkaniu przewodniczyła siostra Wiesława. Na spotkanie przybyli goście ks. kan. Augustyn Rymarczyk i ks. Kamil Kowalski. Spotkanie było ubogacone wspólnym śpiewem wspomaganym grą na gitarze ks. Kamila, który ujawnił swój wielki talent gry na tym instrumencie.   Wieczór zakończyła wspólna modlitwa. W niedzielę 23 listopada o godz.12.00     w naszym kościele była sprawowana Eucharystia w intencji chóru parafialnego i zmarłych chórzystów Katarzyny Orłowskiej  i Łukasza Łodygi.

Każdego, lubiącego śpiewać i chcącego swoim śpiewem wielbić Pana Boga przyjmiemy z wielką radością do naszego chóru!!

S. Wiesława z chórem parafialnym

Uroczystość św. Cecylii patronki muzyki kościelnej

17.11.2013 r. wysłuchaliśmy koncertu zorganizowanego z okazji "Tygodnia Muzyki Chrześcijańskiej CECYLIANKA" przez Seminarium Duchowne w Lublinie. Odwiedziliśmy również Sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy, zwiedziliśmy Nałęczów i oczywiście Lublin.

Uczestniczyliśmy także w Mszy Świętej w kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Garbatce - Letnisko.