Garbatka

Imieniny ks. Tomasza

Wspomnienie Św. Tomasza Becketa było okazją do świętowania wraz z księdzem Tomaszem Hercem. Imieniny ks. Tomasza były okazją do wspomnień, życzeń i dziękczynienia Bogu. To również radość z Jego obecności w Garbatce. Jeszcze raz pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia imieninowe, wyrazić wdzięczność za pamięć i modlitwę oraz nadzieję na kolejne spotkanie.


Życzenia

„Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo. Ono było na początku u Boga. (J 1, 1-2)
W Noc Bożego Narodzenia Bóg otworzył nam Niebo, dzieląc z nami ziemskie życie. Człowiek jest wielki nie przez to, kim jest, ale przez to, czym dzieli się z innymi.” (bł. Jan Paweł II)

Wierzę w Syna Bożego. Wierzę i wyznaję Jego Bóstwo i Człowieczeństwo.

Patrząc na Betlejemską Grotę, pragniemy jako wspólnota Kościoła, wyznać wiarę we Wcielenie. Dziękujemy za Radość i pokój tych Świątecznych Dni. Ogarniamy modlitwą kapłańską wszystkie rodziny, chorych, samotnych i tych, którzy na emigracji poszukują utrzymania dla swoich rodzin. W tym świątecznym czasie pragniemy podziękować wszystkim zaangażowanym w życie parafii, wszystkim ruchom, stowarzyszeniom i grupom za ich świadectwo wiary w Syna Bożego. Niech Chrystus Nowonarodzony przyniesie pokój tym, którzy na Niego czekają. Szczęść Boże. Wszystkim

Wigilia dla społeczności Garbatki

Już czwarty raz zgromadziliśmy się na Rynku przed Urzędem Gminy na wspólnej Wigilii. Jest to doskonała forma poznawania tych, z którymi żyjemy na co dzień. To również okazja do refleksji i życzeń, budowania relacji i nawiązywania przyjaźni. Dziękujemy za tę możliwość zaprezentowania zdolności artystycznych i kulinarnych. Dziękujemy przede wszystkim Bogu za Jego NARODZENIE, które wypełnia radością człowieka i każde środowisko, do którego zostanie On zaproszony.

 

Początek krucjaty modlitewnej

8 grudnia - w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP - przeżywaliśmy akt zawierzenia dzieci i młodzieży opiece MB Niepokalanej. Był to jeden z elementów przygotowania do sakramentów dla dzieci klasy drugiej szkoły podstawowej i uczniów trzecich klas szkoły gimnazjalnej. Ropoczeliśmy też krucjatę modlitwy.

Listopadowa pamięć

Kiedy stajemy przy grobach nieznanych żołnierzy - innych narodowości i wyznań - to pragniemy złożyć hołd wszystkim, którzy przelali krew na polach bitew. Szczególnie wtedy myślimy o tych polskich grobach w Iranie, Syrii, Włoszech, Rosji, o tych nad którymi w naszym imieniu pochylaj się i modlą tamtejsi mieszkańcy. Pamieć o poległych to prosty gest religijny, ludzki, miłosierny. Niech odpoczywają w pokoju...cześć ich pamięci!Podziękowanie ks. Tomaszowi

3 listopada 2013 roku przeżywaliśmy pod znakiem dziękczynienia Bogu za osobę ks.dr Tomasza Herca. Ks. Tomasz jako student KUL pomagał w działaniach duszpasterskich przez 5 lat. Dziś chcieliśmy jako parafianie podziękować mu za jego posługę wśród nas. Na Mszach świętych modliliśmy się w jego intencji, a po ich zakończeniu był czas na kwiaty, nostalgię i zapewnienia o pamięci. Najwięcej ciepła i wzruszenia dostarczyły nam przedszkolaki i młodzież. W zakrystii wśród ministrantów słychać było westchnienia: Ach ten Nasz Ks. Tomasz ! Jako wspólnota jesteśmy mu wdzięczni za Słowo Boże, Sakramenty oraz kapłańską i ludzką obecność.Ks.Tomasz Herc nowym doktorem teologii liturgii KUL

Najserdeczniejsze gratulacje dla nowego doktora teologii liturgii KUL księdza Tomasza Herca. Życzenia rozwoju naukowego, wielu publikacji z tego zakresu nauki Kościoła oraz rychłego wydania w formie książki swojej dysertacji naukowej - składają Parafianie z Garbatki - wierni słuchacze księdza niedzielnych kazań.

Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło - Życie, Skarżysko - Kamienna

5 października 2013 roku odbył się pierwszy Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło - Życie w Skarżysku Kamiennej! Nasi dzielni uczestnicy wstali skoro świt, aby móc poczuć wspólnotę i NARODZIĆ SIĘ NA NOWO w Panu! Dziękujemy naszym animatorom, moderatorowi za dar tego Dnia Wspólnoty, Chwała Panu!

 

 

25. rocznica święceń kapłańskich ks. Roberta Gołębiowskiego Obrońcy węzła małżeńskiego Trybunału Roty Rzymskiej

Jubileusz to dla każdego kapłana czas dziękczynienia za powołanie, wiarę i życie. 25 lat kapłaństwa to także czas wspomnień i podsumowań. Nigdy w kontekście "ile udało mi się zrobić", lecz z pokorą i rozrzewnieniem "ile Bóg zrobił dla mnie". Przeżywany przez nas jubileusz Księdza Prałata to czas wyśpiewania Bogu uroczystego Magnificat. Maryjo Prowadź kapłaństwo sługi Twojego Syna!