„Wesołą nowinę bracia słuchajcie, Niebieską Dziecinę ze mną witajcie” - to jedna z wielu kolęd, które 8 stycznia 2017 roku wypełniły naszą świątynię pięknem melodii i śpiewem. Kolędy wykonał Chór Kameralny „Gaudete” z Pionek pod kierunkiem Pani Ewy Sterczewskiej. Słuchając koncertu w opracowaniu na cztery głosy mogliśmy kontemplować potęgę Bożej Miłości w tajemnicy Narodzenia Dzieciątka Jezus. Piękno wykonania utworów nagrodzone zostało gromkimi brawami i zachwytem zasłuchania. Uwieńczeniem koncertu było wspólne zaśpiewanie kolędy „Bóg się rodzi moc truchleje”.
Dziękujemy Księdzu Proboszczowi za zaproszenie chóru do naszej parafii oraz za wsparcie rozwoju kultury śpiewu i dzieła, które tworzy chór "Gaudete". Mamy nadzieję, że przykład i entuzjazm naszych Gości zapalił pragnieniem śpiewu również naszych parafian.
Siostra Wiesława
18 maja odbył się koncert dedykowany pamięci św. Jana Pawła II. W pełnym refleksji programie wystąpili:
Barbara Żarnowiecka (śpiew) - sopranistka odnosząca sukcesy na scenach krajowych i zagranicznych.
Wiktor Brzuchacz (organy) - organista, improwizator, akompaniator, pedagog, organizator koncertów muzyki klasycznej.
Jerzy Łazewski (recytacja utworów św. Jana Pawła II) - aktor teatralny i filmowy, reżyser. Współpracował z teatrami: Polskim, Studio, Konsekwentnym i Adekwatnym.
Koncert był dziękczynieniem za kanonizację Jana Pawła II - Honorowego Obywatela Garbatki.
Koncert słowno – muzyczny "Był taki rok – rok 63-ci" oraz wystawa "Artur Grottger - Powstanie Styczniowe" (7.04.2013 r.) zorganizowane zostały w ramach projektu "Każdemu marzy się wolność".
W koncercie wystąpili:
Jerzy Zelnik – znany aktor, odtwórca wielu ról, które przeszły do klasyki polskiego kina i teatru, recytował prozę i wiersze mówiące o powstaniu styczniowym.
Renata Dobosz – solistka Opery Śląskiej w Bytomiu zaśpiewała pieśni powstańcze i religijne
Robert Grudzień – znany muzyk i kompozytor, solista Filharmonii Lubelskiej (organy), zadbał o instrumentalną stronę koncertu
Anna Drela – dziennikarz i historyk, opowiedziała o dowódcach powstańczych płk. Dionizym Czachowskim, naczelniku wojennym województwa sandomierskiego oraz płk. Władysławie Kononowiczu, działających na terenie Puszczy Kozienickiej i Stromieckiej
Bezpośrednio po koncercie odbyło się otwarcie wystawy fotokopii prac jednego z najsłynniejszych malarzy polskiego romantyzmu - Artura Grottgera. Udostępnił je Robert Grudzień ze swojej kolekcji.
Wykonawcy:
Renata Dobosz - solistka opery śląskiej w Bytomiu
Robert Grudzień - solista filharmonii lubelskiej
Magdalena Idzik – śpiew
Piotr Symela – organy
Grażyna Barszczewska – recytacja
Koncert pieśni wielkopostnych w wykonaniu Marzeny Grzymały oraz Andrzeja Jagodzińskiego