Garbatka

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży


http://www.ksm.radom.pl/
KSM Garbatka na Facebook'u

Spotykamy się w piątki po wieczornej Mszy Św. na spotkanie lub na małą rekreację...
Nasze hasło: Służyć Bogu i Ojczyźnie Gotów. GOTÓW!


Bóg chce rozmawiać

Na ubiegłym spotkaniu rozwazalismy historię dwóch braci: Kaina i Abla.
Otóż Kain który zabił, pozostał sam? Nie. Bóg z nim rozmawiał
Nie pozostawił go z tym grzechem, mówił do niego 2 razy więcej...
Pan Bóg przewyższa nasze wyobrażenia. Chce z nami rozmawiać. Właśnie na modlitwie...
Nie odwraca się od nas i nie obraża, gdy popadamy w bagno grzechu.
A tutaj daje nam spowiedź, żeby pozbyć się grzechu w spotkaniu Boga z człowiekiem i przez człowieka....
Oglądaliśmy także świadectwo pewnej osoby, której nawracanie zaczęło się od modlitwy....
Zaskakujące, jak Pan Bóg działa w życiu, gdy Mu na to pozwolimy.... Potrzeba abyśmy stali się jak dzieci - pełne ufności.
Życie każdego z nas składa się z ciągłych decyzji, które podejmujemy codziennie...
Ubiegłe spotkanie przypomina nam i uczy, że Bóg postępuje wbrew naszym przypuszczeniom czy uprzedzeniom.
Po rozważaniu Słowa i obejrzeniu świadectwa, oddaliśmy się wspólnej rekreacji.... Wspólnym opowieściom nie było końca....
W najbliższy weekend jedziemy na rekolekcje naszej wielkiej diecezjalnej wspólnoty KSM’u.
Do zobaczenia na rekolekcjach ! 

Miłość Boża... - jaka ?

Po odśpiewaniu hymnu KSM'u i wspólnej modlitwie zastanawialiśmy się nad cechami idealnej miłości rodzicielskiej. Rozważaliśmy przypowieść o miłosiernym Ojcu poprzez podział na role: Ojca, młodszego i starszego syna oraz sługi. Rozważanie przyjęło formę wywiadu. Losowaliśmy cytaty z Pisma Świętego odnoszące się do miłości Bożej i na ich podstawie wymienialiśmy cechy tejże miłości. Bawiliśmy się w zabawę "Ping-pong". Obejrzeliśmy krótki filmik o miłości i podzieliliśmy się swoimi przemyśleniami. Każdy z nas zadawał swojemu sercu pytania o doświadczenie miłości Bożej. Następnie przy ciastku i szklance soku rozmawialiśmy razem oraz dzieliliśmy się ulubionymi piosenkami. Spotkanie zakończyliśmy modlitwą i śpiewem.
Poniżej wspomniany wyżej film "o miłości" oraz efekt naszej "burzy mózgów" .

Słowa Boże... - Słowa Dobrej Nowiny

Rozważaliśmy ponadczasowość Pisma Świętego, które jest dla człowieka i do człowieka. Gazeta zawiera chwilowe informacje, a Biblia jest zawsze aktualna. Słowo Boże jest Dobrą Nowiną skierowaną do każego z nas. Biblia nie jest po to by leżeć bezużytecznie na półce. Pan Bóg interesuje się nami, chce być przyjęty do naszej codzienności. Przekazywaliśmy sobie nawzajem informacje, o tym co dobrego nas ostatnio spotkało. Warto otrzymywać i przekazywać Dobrą Nowinę. Niekiedy trudno znaleźć coś dobrego, gdy media zalewają nas falą katastrof i przykrych wydarzeń. To, co Bóg chce nam przekazać na kartach Biblii, niezawsze jest miłe i słodkie, lecz zawsze skierowane jest z miłości ku naszemu zbawieniu. Każdy z nas zastanawiał się: czy chcę by Bóg do mnie mówił ? Jeśli chcę - to działam. Następnie rozmawialiśmy, w miedzyczasie zajadając ciasto. Czuło się rodzinną atmosferę. Spotkanie zakończyliśmy modlitwą w intencjach przez nas wypowiedzianych, oraz tych które trzymaliśmy w sercu. KSM - spotkanie Boga i człowieka.

Razem tworzymy wspólnotę

Spotkanie rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu KSM'u, następnie odmówiliśmy modlitwę. Graliśmy w grę, która wymagała od nas refleksu, błyskotliwości, czy spostrzegawczości. Dzięki tej zabawie przypomnieliśmy sobie, że każdy z nas jest ważną częścią całości naszej wspólnoty. Nie brakowało radości i uśmiechu na twarzach. Zastanawialiśmy się nad różnicą pomiędzy kościołem, a Kościołem; podzieleni na mniejsze grupy - każda grupa rozważała dany jej fragment Słowa Bożego. Rozmawialiśmy, dlaczego ludzie opuszczają wspólnoty. Słuchaliśmy wartościowych piosenek; oglądaliśmy krótki filmik, pokazujący, że dzięki Krzyżowi możemy wejść do Królestwa Bożego - w Krzyżu jest nasze zbawienie i odkupienie. Wspólnie tworzyliśmy plan agapy. Spotkanie zakończyliśmy podsumowaniem, modlitwą zakończenia, dziesiątką Różańca, oraz śpiewem, ciesząc się z obecności we wspólnocie. " Duch Święty, którego daje nam Jezus, buduje relacje i więzi między nami, tworząc z nas wspólnotę. Wspólnota jest miejscem rozwoju nowego człowieka w nas. Tu spotykamy się na modlitwie, słuchamy Słowa Bożego, oraz doświadczamy miłości, akceptacji i przyjaźni. "

Projekt "Wieczernik" - dzień 1

Rozpoczęliśmy prawie od podstaw budowę "Wieczernika". Naszą pracę zaczęliśmy od modlitwy, powierzając ten projekt i opiekę nad nim Panu Bogu, przez wstawiennictwo Matki Bożej. Część Wieczernika została przekopana pod wylewki, to nie koniec. Praca przebiegła w radosnej atmosferze. Każde wbicie szpadla w ziemię pomagało w zakończeniu pewnej części etapu projektu. Wspólna praca, odpoczynek i rozmowy tworzyły z nas wspólnotę, którą rzeczywiście jesteśmy. Mamy konkretny cel i zadania, do których zmierzamy RAZEM, bo wspólnota umacnia. Razem możemy więcej.
Przez cnotę naukę i pracę służyć Bogu i Ojczyźnie - Gotów !

Projekt "Wieczernik" rusza!

W sobotę 28.01.2017 r. o godz. 09:00 rozpoczniemy wykopaliska pod nową siedzibę KSM/Ministranci/Schola. Potrzebne ręce do pracy, uzbrojone w SZPADEL i WIADRO!!!