Garbatka

KOLĘDA 2022/23

ULICA

Ilu księży

Data

Molendy

2

27.12.2022
Wtorek

Garbatka Długa

2

28.12.2022
Środa

Ponikwa z ul. Pionkowską i Północną/ prawa strona od lasu i od ul. Kozienickiej/

2

29.12.2022
Czwartek

Ul. Zwoleńska, Kozienicka, Wąska, Młynarska, Polna /od torów i od Policzny/

2

30.12.2022
Piątek

Ul. Herberta i Osiedle Piłsudskiego

2

31.12.2022
Sobota

     
     

Ul. Kochanowskiego od ul. Kozienickiej i od kościoła nr. nieparzyste

Godz.18.00 blok 4 ul. Kochanowskiego

2

2

02.01.2023
Poniedziałek

  Ponikwa lewa strona,  ul. Graniczna / początek od lasu/

godz.18.00 blok 4a ul. Kochanowskiego

1

2

03.01.2023
Wtorek

Ul. Kochanowskiego od ul. Herberta i od ul Czarnoleskiej wraz z ul. przyległymi Korczaka i Podlas

2

04.01.2023
Środa

    Ul. Hanki Lewandowicz od Bąkowca do kościoła

1

05.01.2023
Czwartek

Ul. Kochanowskiego od ul. Herberta i od ul. Przemysłowej wraz z ul. Gołębią

2

07.01.2023
Sobota

Ul. Sienkiewicza, ks. Kuropieski i Paderewskiego

2

09.01. 2023
Poniedziałek

Ul. Kochanowskiego od ul. Molendy-Graba do ul. Przemysłowej

 

1

10.01.2023
Wtorek

Ul. Kochanowskiego od kościoła i od ul. Żwirki i Wigury wraz z ul. Fabryczną, Kilińskiego, Reja, Staszica

2

11.01.2023
Środa

Ul. Spacerowa, Bielawskiego, Nałkowskiej
Od godz. 18.00 ul. H. Lewandowicz od kościoła i od ul. Skrzyńskich wraz z blokiem nauczycielskim, 15 stycznia

1

2

12.01.2022
Czwartek

Ul. Krasickiego. Grabowa, Plażowa, Słowackiego

1

13.01.2023
Piątek

Ul. Jaworskiego, Fabryczna od przejazdu, Zdrowotna, Krótka
Ul. Partyzantów, Leśna, Chłodna, Dąbrowskiego i Dębowa

2

14.01.2022
Sobota

     

Ul. Kochanowskiego od Bąkowca i od ul. Słonecznej /nr nieparzyste/ wraz z ul.3 Maja, Moniuszki, Wiejską, Dolną, Parkową, Cichą, Spokojną i Ogrodową

 

16.01.2022
Poniedziałek

Ul. Skrzyńskich, Kolejowa,  
Godz. 18.00 blok ul. Partyzantów

1

17.01.2022
Wtorek

Ul. Kochanowskiego od Bąkowca i od nr 334

2

18.01.2022
Środa

Ul. Kochanowskiego od ul Kozienickiej do ul. Czarnoleskiej

 

19.01.2022
Czwartek

Uzupełniająca

2

20.01.2021
piątek

Mickiewicza, Niecała, Miła, Wspólna, Poprzeczna, Żywiczna, Zielona

2

21.01.2023
sobotaRok formacyjny rozpoczęty

8. września uroczystą Mszą świętą sprawowaną w intencji wspólnot parafialnych rozpoczęliśmy nowy rok formacyjny.

Tradycyjnie przy ognisku, zapachu kiełbasek i chleba z masłem czosnkowym integrowali się członkowie różnych wspólnot. Zabawy, rozmowy i żarty, a przede wszystkim z sercem przygotowane przez ks. Romana kiełbaski połączyły zebranych. Wiek, wygląd, przynależność do wspólnoty nie dzieliły, lecz wszyscy „staliśmy się jedno”.

 

Pan Jezus sprawił, że zdążyliśmy przed załamaniem pogody (a może na prośbę Mamy Maryi? Czyż Syn może odmówić Mamie w dniu Jej urodzin?)

Niech nasz rozwój duchowy w rozpoczynającym się roku formacyjnym będzie prezentem dla Maryi, która nieustannie wstawia się za nami do Syna. Amen

Warsztaty muzyki liturgicznej oraz Msza dożynkowa

Za nami IX edycja Warsztatów Muzyki Liturgicznej poprowadzonych przez cenionych dyrygentów i kompozytorów: panią Agnieszkę Kowalik i pana Piotra Pałkę. Warsztaty uroczyście rozpoczęli Wójt Gminy Garbatka-Letnisko pani Teresa Fryszkiewicz oraz Przewodniczący Rady Gminy pan Włodzimierz Mazur.

W dniach 2-4 września 2022 roku kilkudziesięcioosobowa grupa wokalistów oraz instrumentalistów intensywnie pracowała nad przygotowanym repertuarem. „Łaska Pana”, „Bądźże pozdrowiona” czy „Święte imię Jezus” to utwory powszechnie znane, których piękno można było odkryć na nowo. Najważniejszym utworem była pieśń „Modlitwa o pokój” skomponowana przez naszego gościa w lutym bieżącego roku. Jest ona odpowiedzią na trwający na Ukrainie konflikt wojenny.

W niedzielę 4 września podczas Mszy dożynkowej w kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, mieszkańcy Garbatki wysłuchali przygotowanych utworów. Piękno muzyki liturgicznej oddało charakter przeżywanej Eucharystii. Koncert, który odbył się po Mszy świętej doceniony został brawami zebranych w kościele wiernych oraz słowami wdzięczności ks. proboszcza Augustyna Rymarczyka.

Podczas Mszy dożynkowej Wójt Gminy Garbatka - Letnisko pani Teresa Fryszkiewicz oraz radni gminy Garbatka-Letnisko przekazali na ręce Księdza Proboszcza pięknie haftowany, Maryjny ornat - wotum wdzięczności za plony.

Podczas uroczystości nie zabrakło tradycyjnego dzielenia się chlebem.

A za rok? X Warsztaty Muzyki Liturgicznej, na które Wójt Gminy pani Teresa Fryszkiewicz oraz ks. kanonik Augustyn Rymarczyk już zaprosili wszystkich występujących oraz oczywiście prowadzących – pana Piotra Pałkę i panią Agnieszkę Kowalik.

Uroczysta Msza Święta - rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego

1 września 2022 roku uroczystą Mszą świętą rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny i katechetyczny. W Eucharystii wzięli udział nauczyciele, uczniowie oraz rodzice dwóch Garbackich szkół: Publicznej Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi oraz Zespołu Szkół Drzewnych i Leśnych im. Jana Kochanowskiego. Ks. proboszcz poświęcił uczniom przybory szkolne, a podczas homilii porównał naukę do ewangelicznego połowu ryb. W liturgię włączyły się dzieci poprzez śpiew poprowadzony przez Angelikę Jezuitę oraz modlitwę wiernych.

Imieniny ks. Proboszcza Augustyna

28 sierpnia 2022 roku, we wspomnienie św. Augustyna, modliliśmy się w intencji Księdza Proboszcza Augustyna, który w tym dniu obchodził imieniny i urodziny. Wspólnoty parafialne, młodzież oraz dzieci wzięli czynny udział w liturgii angażując się w liturgię słowa oraz śpiew. Z ust parafian popłynęły pełne życzliwości życzenia. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji, a Księdzu Proboszczowi jeszcze raz życzymy, by Maryja ochraniała Go swym płaszczem miłości. 

Imieniny ks. Proboszcza Augustyna

28 sierpnia 2022 roku, we wspomnienie św. Augustyna, modliliśmy się w intencji Księdza Proboszcza Augustyna, który w tym dniu obchodził imieniny i urodziny. Wspólnoty parafialne, młodzież oraz dzieci wzięli czynny udział w liturgii angażując się w liturgię słowa oraz śpiew. Z ust parafian popłynęły pełne życzliwości życzenia. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji, a Księdzu Proboszczowi jeszcze raz życzymy, by Maryja ochraniała Go swym płaszczem miłości. 

Imieniny ks. Romana

9 sierpnia 2022 roku przeżywaliśmy imieniny ks. Romana. Podczas uroczystej Mszy świętej dziękowaliśmy Bogu za Jego posługę w naszej parafii. Wdzięczni parafianie złożyli także życzenia i ofiarowali upominki. Dzieci, młodzież oraz przedstawiciele wspólnot życzyli opieki Maryi, dziękowali za udzielane sakramenty i pracę katechetyczną w szkole. Ks. proboszcz przedstawił sylwetkę patrona ks. Romana – św. Romana, żołnierza i męczennika. Sam Solenizant przedstawił siebie jako „słabe naczynie, którym posługuje się Bóg”, a Bóg odpowiada każdego dnia prymicyjnym mottem „Wystarczy ci mojej łaski. Moc, bowiem w słabości się doskonali” (2 Kor 12, 9)