Garbatka

XXII Mistrzostwa Ministrantów Diecezji Radomskiej w Halowej Piłce Nożnej.

Do rozgrywek zgłoszono 100 drużyn ministrantów z poszczególnych parafii diecezji, co daje liczbę 1000 zawodników. Eliminacje do XXII Mistrzostw Ministrantów Diecezji Radomskiej w Halowej Piłce Nożnej odbyły się 2 marca w czterech rejonach. W Radomiu ministranci i lektorzy rywalizowali w halach sportowych Wyższego Seminarium Duchownego i Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6. Swoje mecze rozgrywali też w Publicznej Szkole Podstawowej w Sławnie koło Opoczna oraz w hali I Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach.

W tym roku również ministranci i lektorzy młodsi z naszej parafii wzięli udział w eliminacjach. Łącznie zagraliśmy osiem meczy – dwa ministranci i cztery lektorzy młodsi. Zmagania były na wysokim poziomie, towarzyszyła dobra atmosfera choć nie brakowało emocji i przeżyć. Chłopcy mogli zobaczyć i doświadczyć, że ministranci nie tylko służą przy ołtarzu, ale również mogą osiągać sukcesy sportowe.

Życzymy naszym ministrantom rozwijania pasji sportowych, a w następnym turnieju  jeszcze większych sukcesów.

Mecz o Puchar Dziekana Dekanatu Czarnoleskiego.

Po raz pierwszy w naszej parafii odbył się mecz o Puchar Dziekana Dekanatu Czarnoleskiego. Rywalizowało sześć drużyn z Wysokiego Koła, Garbatki i Góry Puławskiej.

Czytaj więcej...

Pielgrzymka SLO Lublin - Wąwolnica - Kazimierz Dolny

11 czerwca wyruszyliśmy na szlak corocznej pielgrzymki Służby Liturgicznej Ołtarza. 30 ministrantów 10 scholaneczek i 10 naszych piekności z Novoscholi. Lublin - Wąwolnica - Kazimierz Dolny nad Wisłą to miejsca związane z Janem Pawłem 2 i Kardynałem Stefanem Wyszyńskim. Zapraszamy do wspólnego zwiedzania – tym razem wirtualnego:

Kościół Akademicki z relikwiami JP2

Czytaj więcej...