Garbatka

Imieniny ks. Łukasza

W Katechizmie Kościoła Katolickiego czytamy: Bóg wzywa każdego po imieniu (Por. Iz 43, 1; J 10, 3). Imię każdego człowieka jest święte. Imię jest ikoną osoby. Domaga się szacunku ze względu na godność tego, kto je nosi. Otrzymane imię pozostaje na zawsze. W Królestwie Niebieskim zajaśnieje w pełnym blasku tajemniczy i niepowtarzalny charakter każdej osoby naznaczonej Bożym imieniem. "Zwycięzcy dam... biały kamyk, a na kamyku wypisane imię nowe, którego nikt nie zna oprócz tego, kto [je] otrzymuje" (Ap 2, 17).

Drogi księże Łukaszu!

W dniu imienin pragniemy prosić Boga o nowe imię dla Księdza. Pragniemy, by na białym kamyku - obok imienia Łukasz - Bóg napisał „Kapłan Miłosierdzia”. Dziękujemy, że każdego dnia „powtarza Ksiądz w sakramentach [Jezusa] znaki przebaczenia i daru zbawienia”. Życzymy, by każda chwila życia  była  „Jego pełną miłości troską,  aż do całkowitego złożenia daru z siebie za owczarnię, którą gromadzi Ksiądz w jedno i prowadzi do Ojca przez Chrystusa w Duchu Świętym”.

Błogosławiony ks. Sopoćko pisał, że „ze wszystkich przymiotów Bożych, o których nam mówi Pismo Święte, najbardziej obudzą w nas ufność rozważania miłosierdzia Bożego”. Życzymy niezłomnej wiary w przemieniającą moc Ewangelii. Wiary niezbędnej do głoszenia tego, co tak dobrze ukazuje św. Łukasz, mianowicie otwarcia się na miłość i miłosierdzie Boga. Wiary, która sprawia, że jest Ksiądz żywym narzędziem Chrystusa Najwyższego Kapłana.

Obiecujemy modlitwę, by nie ustał Ksiądz w szerzeniu Miłosierdzia Ojca.  By swoim życiem dawał świadectwo niewyczerpalnej miłości Tego, do którego z taką synowską czułością woła Ksiądz -Tatusiu, a każdego dnia coraz bardziej stawał się znakiem tej Wielkiej Miłości.

Życzą Parafianie