Garbatka

Narodowe Czytanie "Quo vadis".

3 września 2016 r. w Kinie za Rogiem odbyło się zorganizowane przez Gminną Bibliotekę  w Garbatce- Letnisko Narodowe Czytanie „Quo vadis”. Fragmenty książki - opracowane przez wybitnego polskiego krytyka literackiego, historyka literatury i  eseistę prof. Tomasza Burka-  przeczytali:

- Przewodniczący Rady Gminy Garbatka-Letnisko Pan Włodzimierz Mazur
- Sekretarz Gminy Garbatka-Letnisko Pani Teresa Fryszkiewicz
- Ksiądz Łukasz Bociek
- nauczycielka - bibliotekarka w Zespole Szkół Samorządowych w Garbatce-Letnisko Pani Monika Rodakowska
oraz Pani Beata Maciąg, nauczycielka języka polskiego w Publicznej Szkole Podstawowej w Bogucinie.

Spotkanie poprowadziła kierownik Biblioteki Gminnej Pani Małgorzata Markowska. Czytane przez zaproszonych gości urywki przeplatane były fragmentami serialu telewizyjnego. Na zakończenie dwugodzinnej akcji wszyscy uczestnicy otrzymali egzemplarze „Quo vadis” z okolicznościową pieczątką. Również w Zespole Szkół Samorządowych uczniowie klas III PG mieli możliwość wysłuchania dwóch fragmentów tej wybitnej powieści oraz obejrzenia ich adaptacji filmowej. Ks. Łukasz Bociek oraz Pani Monika Rodakowska wprowadzili młodzież w atmosferę czasów cesarza Nerona i pierwszych wieków chrześcijaństwa. Mamy nadzieję, że dzięki temu spotkaniu przynajmniej część uczniów sięgnie po tę wyjątkową pozycję klasyki literatury polskiej.

Zapraszamy do obejrzenia Pary Prezydenckiej, która rozpoczęła akcję.