Garbatka

Imieniny ks. Łukasza

18 października świętowaliśmy wraz z ks. Łukaszem imieniny. Ten dzień to dla chrześcijanina przede wszystkim pamiątka i wspomnienie Sakramentu Chrztu św. - momentu włączenia każdego z nas do wspólnoty Kościoła. To także wspomnienie świętego patrona, którego imię nosimy oraz przesłania, jakie nam pozostawił. Wreszcie to dzień refleksji nad realizacją swojego powołania, jakie każdy z nas podjął.

W tym szczególnym dniu każdy parafianin - ten mały i ten duży - pragnął złożyć swoje najszczersze życzenia. Zgromadzeni w świątyni ofiarowali to, co mieli najcenniejszego - modlitwę wspólnoty. Modlitwę, która porusza serce najczulszego Ojca i sprawia, że wylewa się morze łask. Życzymy, by każdego dnia na nowo odkrywał Ksiądz tajemnicę powołania do kapłaństwa i z coraz większą żarliwością odpowiadał Bogu „Tak”, by pragnienie świętości rozpalało serce prawdziwą miłością do Tego, który wzywa Księdza po imieniu, a podczas każdej Mszy otwierało się niebo i odzywał się głos „Ten jest mój syn umiłowany, w którym mam upodobanie”.

Parafianie