Garbatka

Wizytacja kanoniczna biskupa Adama Odzimka

4 października w naszej wspólnocie parafialnej gościliśmy ks. bp Adama Odzimka w ramach wizytacji kanonicznej. Na Mszy św. o godzinie 10.30 byliśmy świadkami uroczystego wprowadzenia księdza biskupa do świątyni. Biskup został przywitany staropolskim obyczajem-chlebem i solą, zostały też przekazane klucze prze ks. proboszcza jako znak pasterskiej troski i odpowiedzialności za nas. Obecność biskupa w naszej parafii uświadomiła nam, że należymy do Jednego, Świętego, Powszechnego i Apostolskiego Kościoła.
Dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy w sposób czynny zaangażowali się w oprawę tej uroczystości, jak i obecność oraz za słowo przywitania i podziękowania ks. biskupowi na pozostałych Mszach.

Dziękujemy Waszej Ekscelencji za wygłoszone do nas pasterskie słowo, wspólną modlitwę na liturgii i cmentarzu, obecność i pogodę ducha. Życzymy wytrwałości i odwagi ma dalsze lata posługi w Kościele.