Garbatka

Apel Młodych 2015

Dnia 19 września 2015 r. na rynku Starego Miasta w Radomiu odbyło się piąte, jubileuszowe spotkanie młodzieży- Apel Młodych. Młodzi z naszej parafii licznie wzięli udział w tym wydarzeniu (aż 150 osób). Tematem głównym spotkania było: ,,Światowe Dni Młodzieży- Wkręć się! ”. Na początku wysłuchaliśmy konferencji ojca Leona Knabita. Mogliśmy również skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Potem był czas na zabawę. Podczas ,,Nieziemskiego Grania” wystąpili: Młodzi z winkiem, zespół Full Power Spirit  i wielu, wielu innych artystów. Wszyscy jednoczyliśmy się przez wspólne tańce oraz śpiew, wychwalający Boga. Do tworzenia wspólnoty dołączyła również młodzież z Ukrainy i Włoch. Było wielu gości… jednym z nich był ks. Biskup Henryk Tomasik, który zapewnił że próba generalna przed ŚDM (bo tak mówiono o tym wrześniowym spotkaniu) wypadła bardzo dobrze. Punktem kulminacyjnym tego wydarzenia była adoracja- spotkanie z Chrystusem. W tym szczególnym momencie wszyscy umilkli. Przez ciszę, światło świec, które dostaliśmy, mogliśmy stworzyć dla Pana uroczysty nastrój. W ciszy serca dziękowaliśmy Bogu za wszystko co mamy. Ten apel młodych na długo zostanie w naszych sercach. Już nie możemy doczekać się kolejnego!
Magda Walczak