Garbatka

Dożynki Gminno-Parafialne 2015

Tego roku, inaczej niż poprzedniego, słońce świeciło wysoko, lekki powiew wiatru okalał swoim dotykiem tych, którzy przybyli na plac świątynny, a deszcz nie chciał nawet straszyć uczestników uroczystości. Blask tego słońca mienił się na nowej chorągwi św. Józefa - patrona parafii, a wspomniany wiatr roznosił każdemu porcję zapachu chleba, który zaraz po Mszy św. jeszcze raz zbliżył człowieka do człowieka. Był to dzień Boży, czyli ludzki. Zagrali nam muzycy z kapeli "Radomskie Muzykanty" oraz zespół klerycki o intrygującej nazwie "Jak Najbardziej".  Razem modliliśmy się i jedliśmy razem, tańczyliśmy i śpiewaliśmy - też razem. Na twarzach zgromadzonych zagościły radość i wdzięczność.

Niech Jezus Chrystus błogosławi rolnikom w tym trudnym czasie, by nie zabrakło im sił, a nam chleba powszedniego.

Dziękujemy za wspólne świętowanie!!!

Zapraszamy do obejrzenia galerii