JUŻ ZA CHWILĘ! ROK ŻYCIA KONSEKROWANEGO.

Dokładnie 30 listopada 2014 r. rozpocznie się nowy rok Kościelny pod taką nazwą. Z tej okazji zapraszamy do przeczytania fragmentu pracy magisterskiej siostry Marii Goretti wywodzącej się z naszej wspólnoty parafialnej.

"Chcę się z Wami podzielić dwoma fragmentami, zgłębiającymi geniusz kobiet konsekrowanych. Myślę, że warto nie tylko wiedzieć o tym, że mamy w Kościele Rok Życia Konsekrowanego, ale również dowiedzieć się o tych osobach coś konkretnego. Zachęcam do przeczytania tych fragmentów". (s. Maria Goretti CR)

"Odkrycie geniuszu kobiety jako znak czasu w świetle Listu Apostolskiego Jana Pawła II Mulieris dignitatem”. (fragment pracy magisterskiej s. M. Goretti Wróbel CR. Rozdział IV pt. "Kobieta w Kościele”, punkt 2 i 3).