Garbatka

Imieniny ks. Łukasza

"Przyjacielu Boga" - tak św. Łukasz zwraca  się do adresata swoich dzieł (Ewangelii i Dziejów Apostolskich). A motywem powstania wymienionych utworów była bardzo konkretna rzecz: "zbadać dokładnie wszystko od pierwszych chwil i opisać (...) po kolei", aby Teofil, mógł się "przekonać o całkowitej pewności nauk". Tak św. Łukasz poświęcił swój talent, czas, życie, aby zaświadczyć o osobie i dziele swojego Mistrza - Jezusa Chrystusa.

W sobotę 18 października 2014 r. przeżywaliśmy święto Łukasza Ewangelisty, a jednocześnie była to okazja do wyrażenie wdzięczności Panu Bogu za księdza Łukasza, wikariusza parafii pw. Nawiedzenia NMP w Garbatce-Letnisko. W tym dniu wierni modlili się w intencji księdza Solenizanta podczas sprawowania nabożeństwa różańcowego oraz Eucharystii, a następnie mieli okazję złożyć osobiście życzenia i wyrazić radość z obecności w parafii księdza Łukasza. Życzenia składali przedstawiciele grup parafialnych począwszy od dzieci z przedszkola, przez młodzież zaangażowaną w życie parafii (ministranci, KSM, schola, Oaza), skończywszy na dorosłych. Tego dnia padło wiele życzliwych słów, pełnych błogosławieństwa. Sam ksiądz Solenizant za najważniejszą rzecz uznał wdzięczność Panu Bogu oraz Jego pierwszeństwo w swojej posłudze.

A zatem, bez wątpienia,ksiądz Łukasz idzie śladami swojego patrona. W takim razie księże Łukaszu: Poświęcaj swoje talenty i umiejętności, jak twój patron, dla współczesnych Teofilów!!! Utwierdzaj, przekonuj i bądź wiernym świadkiem Jezusa Chrystusa!!! Wszystkiego dobrego!!!