Garbatka

A oto fotogaleria

Z zainteresowaniem obejrzeliśmy przygotowane prezentacje :)

 

Konferencja


Konferencję wygłosił ks. Mariusz Chamerski

Główne myśli z konferencji

  1. Maria Magdalena przy grobie Zmartwychwstałego Jezusa staje w przerażeniu nie widząc Jego ciała. Dostrzegamy najpierw jej wielką chęć trwania przy swoim Mistrzu. Z drugiej jednak strony dostrzegamy wielki strach - jak napisze Ewangelista "ucieka od grobu i zachowuje milczenie". Widzimy tutaj rozbieżność pomiędzy słowami św. Pawła, które uczyniliśmy hasłem dzisiejszego dnia wspólnoty "Biada mi gdybym nie głosił Ewangelii". Jednak nasze życie podobne jest do postawy Marii Magdaleny. Bardzo często czynimy wielkie postanowienia, po to, by za parę chwil - dostrzegając własną słabość - w lęku i strachu uciekać w to co już było.

  2. Aby móc skutecznie głosić, ja muszę wiedzieć kogo głoszę. I tutaj każdy z nas musi sobie odpowiedzieć na pytanie "Jaki jest mój Jezus?". Nie ten, o którym tyle słyszę, ale Jezus, w którego ja wierzę. Jeśli sam już znam Jezusa, mogę iść z Dobrą Nowiną do drugiego człowieka.

  3. Kolejny ważny punkt, to być autentycznym w tym co robię. Mam być autentycznym w swojej wierze. Światu wystarczy już kserokopii. Jako uczeń Jezusa, chcę być autentycznym świadkiem swojej wiary, czasami wbrew wszystkiemu i wszystkim.

  4. Jako osoba formująca się w Ruchu Światło – Życie muszę mieć świadomość posłania. Moja formacja, to także wychodzenie do drugiego człowieka. Nie wolno nam zamykać się tylko i wyłącznie do własnego środowiska i tworzyć sobie spokojne, bezpieczne zaplecze. "Biada mi, gdybym nie głosił Ewangelii".

  5. Nikt z nas nie jest w stanie sam głosić Ewangelii, dlatego otwierajmy wciąż swoje serca na dary Ducha Świętego, by On mógł "szaleć" w naszych duszach i sercach swoimi łaskami.

Przygotowania do Mszy Świętej

Uroczysta Msza Święta
(przewodniczył Ks. Dziekan Augustyn Rymarczyk, homilię wygłosił ks. Adrian Jakubiak)

Wędrówka do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Kochanowskiego

Spotkania w grupach

Spotkanie dla najmłodszych - prowadząca s. Nadiia Antoniuk

Prace najmłodszych - graffiti ewangelizacyjne

Spotkania w grupach starszych

Spotkanie Domowego Kościoła

"Domowy Kościół Ruchu Światło - Życie pomaga małżonkom sakramentalnym czerpać z łaski i mocy sakramentu małżeństwa, uczy jak żyć tym sakramentem i celebrować go przez całe życie. Łączy on w sobie charyzmaty Ruchu Światło-Życie i międzynarodowego ruchu małżeństw katolickich Equipes Notre - Dame, od którego przejął ideał duchowości małżeńskiej, czyli dążenia ku Bogu w jedności ze współmałżonkiem. Duchowość małżeńska proponowana w ramach Domowego Kościoła jest realizowana poprzez przyjęcie elementów formacyjnych nazywanych zobowiązaniami - darami. Są to codzienna modlitwa osobista połączona z lekturą Pisma Świętego, regularne spotkanie ze słowem Bożym, codzienna modlitwa małżeńska jako wspólne stawanie przed Panem, codzienna modlitwa rodziny, jako wspólnoty zanurzonej w Bogu, comiesięczny dialog małżeński i wynikająca z niego reguła życia (systematyczna praca nad sobą), uczestnictwo w comiesięcznych spotkaniach formacyjnych kręgu (grupa 4-7 małżeństw), uczestnictwo przynajmniej raz w roku w rekolekcjach formacyjnych."

AGAPA - uczta miłości

Od strony kuchni:)

Smakowało wybornie. DZIĘKUJEMY!

Chwalmy Pana tańcem i śpiewem.

Diakonia Ewangelizacyjna.

Diakonia ewangelizacji to przede wszystkim ludzie wielkiej odwagi. To ludzie, którzy za swój cel stawiają Chrystusa i Ewangelię. Dlatego są wśród nich ludzie tak barwni jak tylko możliwe bywają odcienie bożej Miłości. Diakonia skupia przyszłych lekarzy, ekonomistów, dziennikarzy, studentów i licealistów, lingwistów i nauczycieli. Każdy jest nieocenioną pomocą, gdyż jest drogi w oczach Boga i ma moc do głoszenia, ma talenty, które może wykorzystać jak najlepiej nie tylko przez zwykłą ewangelizację, ale przede wszystkim swoim życiem.

Zakończenie spotkania