Garbatka

„Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”

12 maja 2024 roku swoje święto obchodzili Strażacy z OSP w Garbatce-Letnisko. Podczas uroczystej Mszy Świętej dziękowaliśmy Bogu za 100 lat służby straży pożarnej na terenie naszej gminy.

Mszy przewodniczył ks.kan. Augustyn Rymarczyk – proboszcz naszej parafii. W homilii przedstawił sylwetkę św. Floriana – patrona strażaków oraz trud codziennej służby strażaka. Każdego dnia działają wg zasady „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”.  Są wszędzie tam, gdzie zagrożone jest życie i mienie człowieka.

Następnie przy remizie strażackiej przebiegała dalsza część obchodów. Historię jednostki przybliżył Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP Krzysztof Stalmach.

Jubileusz był również dobrą okazją do wręczenia medali, odznaczeń, okolicznych statuetek dla druhów i druhen oraz wszystkich zasłużonych na rzecz jednostki oraz przekazania i poświęcenia nowego pojazdu pożarniczego typu quad, a także odsłonięcia i poświęcenia tablicy upamiętniającej 100-lecie istnienia OSP Garbatka-Letnisko.