Garbatka

Niedziela Palmowa

24.03.2024 przeżywaliśmy szóstą niedzielę Wielkiego Postu nazywaną  Niedzielą Palmową, czyli Męki Pańskiej. Niedziela ta rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia.  To właśnie dziś miał miejsce obrzęd poświęcenia palm i uroczysta procesja do kościoła.

Wysłuchaliśmy również opisu Męki Pańskiej.

W Niedzielę Palmową zakończyły się również rekolekcje wielkopostne, za które serdeczne podziękowania należą się ks. Patrykowi Jaszkowskiemu. Ks. Patryk podkreślił, że te rekolekcje nie kończą się w niedzielę, lecz będą pracować i przynosić owoce.

Wieczorem na ulicach Garbatki odprawione zostało Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, zakończone Apelem Jasnogórskim.

Ks. Kan. Augustyn Rymarczyk skierował serdeczne podziękowania w kierunku wszystkich, którzy uczestniczyli w Drodze Krzyżowej. Szczególne podziękowania popłynęły w kierunku Strażaków, którzy zadbali o bezpieczeństwo zgromadzonych wiernych.