Garbatka

X Warsztaty Muzyki Liturgicznej

W dniach 1-3 września 2023 roku odbyły się X Warsztaty Muzyki Liturgicznej poprowadzone przez dyrygentów i kompozytorów: panią Agnieszkę Kowalik i pana Piotra Pałkę. Warsztaty uroczyście rozpoczęli Wójt Gminy Garbatka-Letnisko pani Teresa Fryszkiewicz oraz ks. kan. Augustyn Rymarczyk – proboszcz naszej parafii.

W tych kilkudziesięcioosobowa grupa wokalistów oraz instrumentalistów intensywnie pracowała nad przygotowanym repertuarem, by podczas uroczystej Mszy dożynkowej mogły wybrzmieć utwory: „Gdzie miłość wzajemna i dobroć”, „Kto spożywa Twoje Ciało”, „Uwielbiamy, wysławiamy Twoje Miłosierdzie”, „Modlitwa Małej Arabki”, „Duchu radości”, „Miłość ponad wszystko”...

Podczas Eucharystii wręczone zostały naczynia liturgiczne, które przekazała Wójt Gminy pani Teresa Fryszkiewicz. Wieniec dożynkowy, chleb, którym dzielili się wierni, życzenia „By nigdy nie zabrakło chleba” skupiają nas i prowadzą do źródła życia – Eucharystii.

Po zakończonych uroczystościach na uczestników warsztatów czekała jeszcze jedna niespodzianka – jubileuszowy tort.

Fot. (podczas Mszy świętej dożynkowej – p. Ryszard Mazur)