
Rozpoczęcie roku szkolnego to zawsze wyjątkowy moment zarówno dla uczniów, rodziców jak i nauczycieli. To czas, kiedy wracamy po wakacyjnej przerwie do szkoły oraz rozpoczynamy kolejny rok formacyjny, gotowi na nowe wyzwania, naukowe przygody i rozwój duchowy.


Ten szczególny dzień rozpoczął się Mszą św., która ma moc przemienić i umocnić nasze duchowe siły. W Mszy świętej uczestniczyły poczty sztandarowe miejscowych szkół oraz zaangażowała się schola pod opieką s. Agnieszki.


Podczas homilii Ksiądz Proboszcz wskazał na wartość pracy nauczycieli, wartość nauki i ukazał Jezusa jako najlepszego, najdoskonalszego Nauczyciela.


Na koniec wszyscy otrzymali specjalne błogosławieństwo i udali się do szkoły, by wziąć udział w uroczystościach szkolnych.


28 sierpnia – we wspomnienie liturgiczne św. Augustyna - wspólnota parafialna zgromadziła się, aby wyrazić swoją wdzięczność i ofiarować modlitwę w intencji Kapłana od lat troszczącego się o duchowe potrzeby wiernych.


Mszę świętą celebrowali kapłani związani z naszą parafią: ks. Roman Zając, ks. Maciej Będzieński, ks. Łukasz Bociek, ks. Patryk Golczyński, ks. Jarosław Kęska i ks. prałat dr Robert Gołębiowski – Sędzia Apostolskiego Trybunału Roty Rzymskiej.


Uroczystość ta była nie tylko okazją do modlitwy, ale także do wspólnego świętowania i wyrażenia naszej wdzięczności za trud, jaki Ksiądz Proboszcz wkłada w codzienne prowadzenie parafii.
Życzenia złożyły nie tylko dzieci i przedstawiciele wspólnot parafialnych, ale także Radni Gminy Garbatka-Letnisko.





Solenizant wyraził swoją wdzięczność wszystkim, którzy obdarowują Go na co dzień życzliwością, gestami dobroci i zaangażowaniem w życie parafii.
Dziękujemy ks. kan. Augustynowi za jego trud, zaangażowanie i serce, które wkłada w prowadzenie naszej wspólnoty.
Niech opieka Matki Bożej i Boża łaska będą z Nim na każdy dzień, a imieninowo-urodzinowy czas niech będzie dla Księdza Proboszcza źródłem radości i umocnienia w dalszej posłudze.
24 sierpnia 2025 roku podczas Mszy świętej w intencji rolników efekt trzydniowej pracy zaprezentowali uczestnicy XII Warsztatów Muzyki Liturgicznej.
Mszę świętą sprawowali: biskup Marek Solarczyk oraz ks.kan. Augustyn Rymarczyk – proboszcz naszej parafii.





W homilii bp Marek nawiązał do swoich wspomnień z dzieciństwa oraz pracy katechetycznej z młodzieżą, prezentując ogromny szacunek do pracy rolnika.
W Eucharystii wzięli udział m.in. Starosta Powiatu Kozienickiego pan Krzysztof Wolski, Wójt Gminy Garbatka-Letnisko pani Teresa Fryszkiewicz, Sekretarz Gminy pani Marzena Pomarańska, przedstawiciele Rady Gminy oraz wielu instytucji i gmin powiatu kozienickiego.

Wójt Gminy Garbatka – Letnisko pani Teresa Fryszkiewicz podziękowała uczestnikom warsztatów oraz prowadzącym: panom Piotrowi Pałce i Pawłowi Bębenkowi za niezwykłe wykonanie i przygotowanie utworów.


Koniec Eucharystii nie był końcem uwielbienia Boga. Muzyka płynęła jeszcze przez około 30 min., a zebrani w kościele wierni chętnie włączyli się w śpiew znanych im pieśni.



Serdeczne i szczere podziękowania złożył Prowadzącym współorganizator warsztatów pan Piotr Błazik. Natomiast do organizatorów – państwa Marleny i Piotra Błazików - wyrazy wdzięczności skierowała pani Ewa Jędrasek – uczestniczka warsztatów.

Za nami drugi dzień warsztatów: próby w głosach i orkiestry, ale także modlitwa i uwielbienie. To dzień intensywnego rozwoju muzycznych talentów (cenne wskazówki prowadzących skrupulatnie zapisywane były w śpiewnikach), wzrostu duchowego oraz budowania relacji.
Wieczorem zjednoczeni podczas Eucharystii oddaliśmy chwałę Bogu muzyką i podziękowaliśmy za dwa dni warsztatów. Po Mszy świętej odbyła się wspólna próba akustyczna w Kościele.
22 sierpnia 2025 roku rozpoczęły się kolejne Warsztaty Muzyki Liturgicznej. W najbliższych trzech dniach w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Garbatce-Letnisko spotka się prawie 100 uczestników, których połączyła muzyczna pasja i chęć rozwoju.
Warsztaty rozpoczęły się od błogosławieństwa udzielonego przez ks. kan. Augustyna Rymarczyka. Następnie Wójt Gminy Garbatka-Letnisko - pani Teresa Fryszkiewicz powitała wszystkich zebranych, a przede wszystkim prowadzących warsztaty: pana Pawła Bębenka oraz pana Piotra Pałkę – dyrygentów, wokalistów, kompozytorów.
Przed uczestnikami jeszcze dwa dni wytężonej pracy, ale także miłych spotkań i rozmów.
Natomiast w niedzielę zapraszamy na muzyczną ucztę.
13 lipca 2025 roku obchodziliśmy szczególny jubileusz – 60-lecie ślubów zakonnych s. Zofii. Ksiądz proboszcz Augustyn Rymarczyk wspomniał o posłudze s. Zofii, z której przez te lata korzystało wielu kapłanów (kuchnia przed s. Zofią nie ma żadnych tajemnic). Opowiedział również o wyjątkowo dużej liczbie powołań zakonnych w rodzinnej miejscowości naszej Jubilatki.



Wśród zgromadzonych w kościele wiernych byli również Goście - rodzeństwo s. Zofii oraz kuzynki: s. Ewa Lesiak z Drzewicy oraz s. Maria Lesiak z Rzymu.

Parafianie otoczyli Jubilatkę modlitwą, życzeniami pełnymi ciepłych słów i obdarowali upominkami.


W tym dniu gościliśmy również ks. Mirosława Bujaka, który od 2003 roku posługuje na misjach w Kamerunie. Ks. Mirosław opowiedział zebranym o swojej posłudze, doświadczeniach misjonarza, codzienności oraz poczęstował egzotycznymi specjałami. Wierni ofiarami mogli wesprzeć potrzeby misji.


Niedziela pełna wrażeń, ale także treści pobudzających do refleksji, uczących empatii na długo pozostanie w naszej pamięci. S. Zofii życzymy obfitości łask Bożych, opieki Maryi i zdrowia, by przez kolejne lata mogła służyć w cichości Bogu i ludziom.

W dniu 12 lipca 1942 roku niemieccy okupanci przeprowadzili pacyfikację Garbatki-Letnisko. Zatrzymano wówczas i wywieziono do obozów koncentracyjnych około 800 mieszkańców gminy oraz okolic.



W sobotę, 12 lipca 2025 roku, odprawiona została Msza święta w intencji ofiar Pacyfikacji Garbatki. W Eucharystii uczestniczyli: Wójt Gminy Gabatka -Letnisko pani Teresa Fryszkiewicz, Przewodniczący Rady Gminy pan Marcin Tomaszewski, Radny Powiatowy pan Cezary Bogacki oraz poczty sztandarowe: Stowarzyszenia 22. Pułku Ułanów Podkarpackich, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Garbatce-Letnisko i Ochotniczej Straży Pożarnej.


W intencji ofiar pacyfikacji modlili się również Mieszkańcy Garbatki i okolic oraz rodziny pomordowanych.