
![]() |
Ważne:
Nabożeństwo czerwcowe - codziennie godz.17.30. Zapraszamy |
W niedzielę, 7 czerwca 2026 roku, odbyła się wyjątkowa uroczystość – jubileusz 50-lecia święceń kapłańskich ks.kan. Augustyna Rymarczyka. Było to wydarzenie pełne modlitwy, wdzięczności i wzruszeń, które zgromadziło licznych parafian, kapłanów, przedstawicieli władz samorządowych, poczty sztandarowe oraz rodzinę.



Ks. prałat Robert Gołębiowski odczytał telegram z błogosławieństwem Ojca Świętego Leona XIV, skierowany do Jubilata z okazji 50. rocznicy święceń kapłańskich.


Uroczysta Msza Święta dziękczynna została odprawiona w intencji Księdza Augustyna, który przed pięćdziesięciu laty przyjął święcenia kapłańskie, rozpoczynając drogę wiernej służby Bogu i ludziom. Eucharystia była okazją do wspólnego dziękowania za bogactwo łask otrzymanych przez Jubilata oraz za jego wieloletnią posługę duszpasterską.

W homilii, którą wygłosił ks. Albert Warso poznaliśmy historię powołania i kapłańskiego życia ks. kan. Augustyna.


Szczególnym momentem uroczystości były życzenia i podziękowania składane Jubilatowi przez: Wójt Gminy Garbatka-Letnisko panią Teresę Fryszkiewicz, Sekretarza Gminy panią Marzenę Pomarańską, Przewodniczącego Rady Gminy pana Marcina Tomaszewskiego, Wiceprzewodniczącą Rady Gminy panią Adrianę Roszak oraz przedstawicieli Rady Gminy, Dyrektora Przedszkola „Pod Sosnową Szyszką” panią Aleksandrę Rembielińską-Grygiel oraz przedstawicieli nauczycieli i Rady Rodziców, prezesa OSP w Garbatce –Letnisko pana Karola Majdaka oraz przedstawicieli strażaków, nauczycieli, uczniów i przedstawicieli Rady Rodziców Publicznej Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Garbatce-Letnisko, siostry zakonne, ministrantów, scholę, przedstawicieli parafian i rodzinę. Szczególny wymiar miały życzenia składane przez przybyłych na uroczystość kapłanów.







W serdecznych słowach wyrażano wdzięczność za lata modlitwy, życzliwości, duchowego wsparcia i oddania drugiemu człowiekowi.



Nie zabrakło również modlitwy o zdrowie, potrzebne siły oraz Boże błogosławieństwo na kolejne lata życia.
Wszyscy zebrani otrzymali od Jubilata indywidualne błogosławieństwo.


Złoty Jubileusz Kapłaństwa jest wyjątkowym świadectwem wierności powołaniu oraz wytrwałej służby Kościołowi. Pięćdziesiąt lat kapłaństwa księdza Augustyna Rymarczyka to pięćdziesiąt lat modlitwy, poświęcenia i troski o drugiego człowieka. Uroczystość w Garbatce-Letnisku pozostanie w pamięci uczestników jako piękny wyraz wdzięczności za życie oddane Bogu i wspólnocie wiernych.
Księdzu Augustynowi Rymarczykowi składamy najserdeczniejsze gratulacje oraz życzenia obfitości Bożych łask, zdrowia i nieustającej radości płynącej z realizacji kapłańskiego powołania.



W dniach 7-15 maja zachęcamy do podjęcia nowenny do św. Andrzeja Boboli. Modlitwy nowennowe można podbrać TU:
W dniach 26-29.03 w naszej parafii odbyły się rekolekcje wielkopostne. Prowadził je ks. Przemysław Robaszkiewicz – sekretarz krajowy PDRW.


Przez cztery dni wierni – zarówno młodsi, jak i starsi – uczestniczyli w „szkole ucznia-misjonarza” opartej na tegorocznym orędziu papieża Leona XIV na Wielki Post. Fundamentem spotkań były słowa:
- słuchać – by usłyszeć Boga i siebie nawzajem;
- pościć – by zrobić miejsce Miłości;
- razem – by budować wspólnotę rodziny, parafii, w miejscach pracy.

W tej drodze towarzyszyli nam niezwykli święci – 21 męczenników koptyjskich z Libii oraz historia nawrócenia Rudolfa Hössa, komendanta obozu w Auschwitz przedstawiająca ogrom Bożego Miłosierdzia w życiu człowieka.
Ks. Przemysław Robaszkiewicz podkreślał, że uczeń-misjonarz to uczeń Krzyża, pod którym stanęliśmy w Niedzielę Palmową.



Wyposażeni w Słowo i Sakramenty zostaliśmy posłani, by słuchać zapomnianych, pościć od raniących słów i budować Kościół, który nieustannie szuka drogi do drugiego człowieka.

Serdecznie dziękujemy ks. Przemysławowi za niezwykły czas przygotowujący do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych.
Jak każdego roku w Niedzielę Palmową ulicami Garbatki odprawiona została Droga Krzyżowa. W szczególny sposób modlitwą otoczone zostały małżeństwa i rodziny.


Ks. proboszcz Augustyn Rymarczyk podziękował wszystkim zgromadzonym, a w szczególności strażakom, którzy zadbali o bezpieczeństwo podczas nabożeństwa.
Garbatka-Letnisko, 26III –29 III 2026 r.
Czwartek – 26 III
godz. 9.00 – MSZA ŚW. - nauka rekolekcyjna dla VI,VII, VIII, Młodzieży Szkoły
Szkoły Drzewnej i Leśnej.
godz. 10.00 – MSZA ŚW. - nauka rekolekcyjna dla wszystkich
godz. 11.00 – MSZA ŚW. - nauka rekolekcyjna dla klas I- V
godz. 17.00 – MSZA ŚW. – nauka rekolekcyjna dla wszystkich
Piątek – 26 III
godz. 9.00 – Droga Krzyżowa dla klas VI, VII, VIII, Młodzieży Szkoły Drzewnej i Leśnej
godz. 10.00 – MSZA ŚW.. – nauka rekolekcyjna dla wszystkich
godz. 11.00 – Droga Krzyżowa dla klas I - V
godz. 16.00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia,
godz. 17.00 – Droga Krzyżowa
MSZA ŚW. - nauka rekolekcyjna dla wszystkich
DZIEŃ SPOWIEDZI
godz. 7.00 – MSZA ŚW. – Wystawienie Najświętszego Sakramentu
godz. 9.00 – SPOWIEDŹ
godz. 9.30 - MSZA ŚW. – nauka dla wszystkich
godz. 11.00 – SPOWIEDŹ DZIECI I MŁODZIEŻY
godz. 11.30 - MSZA ŚW. dla dzieci i młodzieży
godz. 16.30 – SPOWIEDŹ
godz. 17.00 - MSZA ŚW. dla wszystkich
29. III. - NIEDZIELA PALMOWA - DZIEŃ ADORACJI
MSZE ŚW. o godz. 7.30, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00
17.15- Gorzkie Żale
Godz. 20.00 – DROGA KRZYŻOWA ULICAMI GARBATKI
Rekolekcje prowadzi:
Ks. Przemysław Robaszkiewicz PDM
1 marca swoje urodziny obchodził ks. Roman. Kościół pełen wiernych to najgłębszy obraz wdzięczności za ofiarną służbę ks. Romana, pełną życzliwości, otwartości na potrzeby drugiego człowieka i poświęconego czasu.


Życzenia pełne prostoty i szczerości złożyły grupy parafialne, dzieci i rodzice.



Ksiądz Roman dziękował Bogu za wszystkich ludzi, których Wszechmocny postawił na Jego drodze, zaś parafianie w modlitwie dziękowali Bogu za ks. Romana.



18 lutego rozpoczął się okres czterdziestodniowego przygotowania do Świąt Paschalnych.


Podczas liturgii Środy Popielcowej wiernym posypuje się głowy popiołem, a kapłan wypowiada słowa: „Pamiętaj, że jesteś prochem i w proch się obrócisz” albo: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Popiół pochodzi ze spalonych palm, poświęconych w poprzednim roku podczas Niedzieli Palmowej.


W dniu 10 lutego grupa naszych ministrantów i scholanek mogła cieszyć się ze wspólnie spędzonego czasu oraz dobrej zabawy na świeżym powietrzu.

Oprócz świetnej, kuligowej zabawy na uczestników zimowej imprezy czekała ciepła kiełbaska.



Bardzo dziękujemy za zaproszenie i ugoszczenie nas panu Zenonowi Gnysiowi.
Święto Ofiarowania Pańskiego, obchodzone 2 lutego, upamiętnia wydarzenie opisane w Ewangelii według św. Łukasza, gdy Maryja i Józef przynieśli Dzieciątko Jezus do świątyni jerozolimskiej, aby ofiarować je Bogu. W świątyni spotykają starców Symeona i Annę, którzy rozpoznają w Jezusie obiecanego Mesjasza – „Światło na oświecenie pogan”. Z tym świętem wiąże się tradycja poświęcenia świec, zwanych gromnicami, będących symbolem Chrystusa – Światłości świata.


W tym dniu swoje gromnice otrzymały dzieci przygotowujące się do pierwszej komunii świętej.

Tego samego dnia Kościół obchodzi również Dzień Życia Konsekrowanego. Jest to szczególna okazja do modlitwy i wdzięczności za osoby, które poprzez śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa oddały swoje życie całkowicie Bogu. Zakonnicy, zakonnice oraz osoby konsekrowane przypominają, że sensem życia jest pełne zawierzenie Bogu i służba drugiemu człowiekowi.



Połączenie tych dwóch wydarzeń podkreśla wspólny motyw ofiary i światła. Tak jak Chrystus został ofiarowany Ojcu, tak osoby konsekrowane ofiarują Mu swoje życie, stając się znakiem nadziei i duchowego światła we współczesnym świecie.


To święto jest także piękną okazją, by skierować serdeczne życzenia do sióstr zakonnych posługujących w naszej parafii. Dziękujemy za codzienną modlitwę, cichą obecność, pracę i świadectwo wiary, które ubogacają życie naszej wspólnoty. Życzymy nieustannej radości z powołania, pokoju serca, umocnienia w chwilach trudnych oraz obfitości Bożych łask. Niech Chrystus – Światło świata – prowadzi Siostry każdego dnia i napełnia nadzieją wszystkich, których spotykają na swojej drodze.

21 stycznia 2026 r. – we wspomnienie św. Agnieszki – swoje imieniny obchodziła s. Agnieszka.



W tym dniu podczas Mszy św. parafianie modlili się w intencji solenizantki. Oczywiście nie zapomniano o życzeniach, w których wybrzmiała wdzięczność za służbę, modlitwę, cichą obecność, a słodkie upominki były wyrazem życzliwości.


Życzymy wielu łask Bożych, opieki Niepokalanej, a także by ciepło, uśmiech i Boża radość, z których Siostrę poznaliśmy nigdy nie przeminęły.
18 stycznia 2026 r. mieliśmy możliwość wysłuchania koncertu chóru mieszanego „Fermata” z Kozienic. Wykonane zostały zarówno kolędy tradycyjne, jak również te mniej znane. Parafianie nagrodzili chórzystów gromkimi brawami.


Chór przygotowała pani Anna Kuczmera – nauczycielka (chórmistrz) Szkoły Muzycznej I stopnia im. Wojciecha Kilara w Kozienicach.