Garbatka

Zakończenie roku szkolnego - uroczysta Msza święta

Zakończenie roku szkolnego i katechetycznego jest momentem pewnych podsumowań, refleksji i wspomnień. Właśnie dziś 25. czerwca 2021 r. w naszym kościele parafialnym podczas Mszy świętej sprawowanej przez księdza proboszcza Augustyna Rymarczyka, mogliśmy oddać Bogu radości i trudy minionych kilku miesięcy nauki.  Ksiądz proboszcz w homilii wspomniał o trzech słowach, które możemy powiedzieć Bogu: proszę, dziękuję i przepraszam. Za wszystkie dary otrzymane od Boga w minionym roku szkolnym i katechetycznym: dziękujemy Ci Boże. Za niewykorzystane dary i łaski: przepraszamy Cię Boże. O błogosławieństwo na czas letni i wakacyjny: prosimy Cię Boże.

Ksiądz proboszcz apelował, by ten letni czas spędzić z Bogiem, nie zapominając o niedzielnej Eucharystii, która jest największym darem, a mijając kościoły wejść choć na chwilę, by spotkać się z Panem Jezusem – Najlepszym Przyjacielem.

Umocnieni Bogiem przyjętym do serc i specjalnym błogosławieństwem bezpiecznie i radośnie przeżyjmy wakacyjne chwile.