Garbatka

Dzień Życia Konsekrowanego

2 lutego w święto Ofiarowania Pańskiego przypadał XXV dzień Życia Konsekrowanego w Kościele. Mając na uwadze sytuację związaną z pandemią w porozumieniu z Konferencjami Wyższych Przełożonych Zakonów męskich i żeńskich zaproponowano przeżywanie go we wspólnotach zakonnych i parafiach.

W tym dniu podczas Eucharystii siostry posługujące w naszej parafii: s. Elżbieta, s. Lucyna, s. Zofia i s. Jadwiga – należące do zgromadzenia Służek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej – odnowiły śluby i zobowiązania rad ewangelicznych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa.

Podczas Eucharystii parafianie otoczyli Siostry modlitwą oraz w życzeniach i drobnych upominkach wyrazili swoją wdzięczność.

Kościół łączy Święto Ofiarowania Pańskiego z Dniem Życia Konsekrowanego i zaznacza, że konsekracja zakonna, to bardziej radykalna realizacja zobowiązań płynących z chrztu świętego. Radykalizm życia konsekrowanego polega na tym, że cały człowiek oddaje się do dyspozycji Temu, który ukochał go aż do końca.

Dziś my - parafianie - świadomi szczególnej miłości Oblubienic do Oblubieńca, prosimy nasze Siostry o otoczenie nas opieką modlitewną i zapewniamy o naszej wdzięczności Bogu za waszą posługę.