Garbatka

Zjazd Ruchu Rodzin Nazaretańskich

"Wzorem dla nas jest życie Świętej Rodziny z Nazaretu, która uczy nas, że świętość realizuje się w codzienności przeżywanej z Bogiem i w braterskiej wspólnocie"

25 maja 2012 r. w naszej parafii odbył się comiesięczny Zjazd Ruchu Rodzin Nazaretańskich. Tematem przewodnim spotkania były objawienia fatimskie. Gościliśmy m.in. rodziny z Radomia, Kowali, Przysuchy, Zwolenia, Dziurowa, Starachowic i Opoczna. Spotkanie rozpoczęło się Adoracją Najświętszego Sakramentu oraz Koronką do Bożego Miłosierdzia, które poprowadził ks. Maciej Będziński. Rodziny uczestniczyły także w Nabożeństwie Majowym oraz Mszy Świętej, której przewodniczył oraz wygłosił homilię ks. Tomasz Herc - student KUL.

Konferencje dla poszczególnych grup poprowadzili: dla dorosłych - ks. Adam Żmuda, dla młodzieży - ks. Maciej Będziński, dla dzieci - ks. Konrad Wójcik - student KUL

Po wspólnej modlitwie przyszedł czas na Agapę. Spotkanie rozpoczął ks. Maciej Będziński - wzorem pierwszych chrześcijan - od podzielenia chleba złożonego w darach w czasie Liturgii. Wspólny posiłek okazał się świętem przyjaźni, sposobnością do rozmów oraz dzielenia się sobą, dając wyraz prawdziwemu znaczeniu słowa Agapa. Dziękujemy wszystkim Rodzinom oraz Księżom, za wspólną modlitwę i czas spędzony w atmosferze prawdziwej, chrześcijańskiej radości i życzliwości.