Garbatka

Wierzę w Syna Bożego (20 grudnia 2013 r.)

SŁOWA EWANGELII WEDŁUG ŚWIĘTEGO ŁUKASZA
Apostołowie prosili Pana: „Przymnóż nam wiary”. Pan rzekł: „Gdybyście mieli wiarę jak ziarnko gorczycy, powiedzielibyście tej morwie: „Wyrwij się z korzeniem i przesadź się w morze”, a byłaby wam posłuszna. Kto z was, mając sługę, który orze lub pasie, powie mu, gdy on wróci z pola: Pójdź i siądź do stołu? Czy nie powie mu raczej: Przygotuj mi wieczerzę, przepasz się i usługuj mi, aż zjem i napiję się, a potem ty będziesz jadł i pił? Czy dziękuje słudze za to, że wykonał to, co mu polecono? Tak mówcie i wy, gdy uczynicie wszystko, co wam polecono: „Słudzy nieużyteczni jesteśmy; wykonaliśmy to, co powinniśmy wykonać”.

 

Rekolekcje parafialne dobrze jest rozpocząć pytaniem o Wiarę. I to właśnie uczyniliśmy wraz z prowadzącym ks. dr Radosławem Kacprzakiem. Kilka mocnych i zasadniczych pytań: W kogo wierzę? Co daje Mi wiara? Kim dla mnie jest Kościół? A kiedy każdy z nas dostał do ręki ziarenko gorczycy i wyobraził sobie wielkie drzewo naszej wiary...to się lekko na sercu zrobiło. Dla Boga bowiem nie ma rzeczy niemożliwych, ON może dać każdemu łaskę wiary. Adoracja i osobisty akt oddania życia Chrystusowi, błogosławieństwo z patrzeniem Chrystusowi w oczy tak po prostu... Na koniec śpiew ze scholą...Chwała i cześć...było mega! Jak zawsze na Agapie z Chrystusem. Rekolekcyjne Pozdro dla młodych.

MODLITWA ODDANIA ŻYCIA JEZUSOWI
Jezu...Dziękuję Ci, że mnie kochasz! Wierzę, że umarłeś dla mnie na krzyżu, aby pokonać mój grzech i dać mi wolność, która przynosi pokój. Chcę jeszcze bardziej poznać Ciebie. Wybieram dziś życie z Tobą, by pójść drogą, którą mi wskażesz. Pragnę żyć dla Ciebie i bardziej niż swoją -Twoją wolę wypełniać. Oddaję Ci swoje życie, plany, marzenia, to co we mnie dobre i to z czym sobie nie radzę. Jezu, proszę, zostań już na zawsze moim jedynym i wyłącznym Panem. Prowadź mnie, bo nie chcę błądzić, chodzić bez celu, ale chcę żyć tak, jak Ty chcesz abym żył. Ogłaszam Cię dziś Panem i Królem mojego Życia. Amen