Garbatka

Zawierzam Ci Jezu... (12.09.2015)

12.09.2015 r. w naszym Kościele parafialnym odbyła się kolejna Agapa.

Na początku spotkania wysłuchaliśmy i rozważyliśmy Ewangelię o uzdrowieniu paralityka. Jezus uczynił ten cud widząc wiarę czworga jego przyjaciół, którzy przynieśli go do Jezusa. Najważniejsze w przyjaźni to przynoszenie się wzajemnie do Jezusa: w modlitwie osobistej, ale i przez świadectwo życia.

Następnie uczniowie klas 3 gimnazjum przez Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny zawierzyli Bogu cały rok szkolny, a w tym przygotowania do sakramentu bierzmowania, egzaminów gimnazjalnych, a także osoby bliskie ich sercu - rodziców i przyjaciół. Punktem kulminacyjnym agapy była modlitwa wszystkich nas zgromadzonych. Wpatrując się w Przenajświętszy Sakrament wstawialiśmy się za siebie nawzajem. Trzymając się za ręce podczas modlitwy poczuliśmy więź, która dzięki Chrystusowi nadal się rozwija. Naszemu spotkaniu jak zwykle towarzyszył śpiew scholi parafialnej! Dziękujemy wszystkim obecnym!

Na koniec link do utwór, który pomógał nam w adoracji:

Zapraszam na agapę w październiku! Tematem kolejnego spotkania będzie "Naśladowanie Chrystusa".
Do zobaczenia!

Angelika Jezuita