Garbatka

Agapa "Drogą Jezusa"

Mamy Wielki Post, szczególnymi nabożeństwami tego czasu są Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale. Pierwsza Agapa w tym roku zapoczątkowała cotygodniowe wspólne rozważanie Męki Pańskiej przez młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania. W wejściu na drogę, którą przebywał Jezus, pomagały nam fragmenty filmu "Pasja" Mela Gipsona i rozważania czytane przez młodych. Szczególnym Gościem naszego spotkania był Jezus Eucharystyczny. Mogliśmy patrzeć na Niego zarówno ukrytego w Najświętszym Sakramencie jak i w filmie. Po Drodze Krzyżowej wspólnie pomodliliśmy się o dobre owoce nadchodzących Światowych Dni Młodzieży w Polsce. Już wkrótce po Świętach Wielkanocnych w naszej parafii będziemy gościć Krzyż Światowych Dni Młodzieży, którego dotyka cały świat już od 31 lat. Szczególnie cieszymy się z obecności rodziców gimnazjalistów. Serdecznie zapraszamy Was do cotygodniowego uczestniczenia ze swoimi dziećmi w Drodze Krzyżowej, jak również nabożeństwie Gorzkich Żalów.

ps. Postanowienia wielkopostne już macie? :)