Garbatka

Poszukując Boga - POWOŁANIE (7 listopada 2014)

7 dnia listopada po raz kolejny młodzież z Garbatki zgromadziła się na co miesięcznym spotkaniu czyli Agapie (tzw. Uczcie Miłości).

Tym razem poruszyliśmy temat powołania. No właśnie. Co to jest co całe powołanie? W jaki sposób je odnaleźć? Najprościej ujmując - powołanie to wezwanie do czegoś. Wypełniać powołanie do wiary to znaczy żyć w Jezusie Chrystusie, kierować się bożymi przykazaniami, rozważać Słowo Boże, przyjmować sakramenty. Droga do Boga lub z Bogiem każdego z Nas jest inna. Nie ma dwóch identycznych płatków śniegu, tak jak nie istnieją dwie takie same osoby. Bóg powołuje do bycia Jego uczniem w sposób bardzo indywidualny, przemawia do każdego człowieka osobno, ale też do wszystkich razem. Na tym polega Jego wyjątkowość i skuteczność działania.

Na tym spotkaniu mieliśmy okazję wysłuchać świadectwa wiary Pana Piotra Prokopczyka. Pan Piotr to człowiek który wie, co to znaczy dotknąć dna. Tylko że to nie ma najmniejszego znaczenia, bo potrafił się od tego dna odbić. I to się liczy najbardziej. Bóg powołując Nas do wiary w Niego wie, że na naszej drodze napotkamy wiele trudności. Wspaniałe jest to, że nie interesuje Go to, ile razy upadniemy, ale to, ile razy podniesiemy się z upadku. Mogliśmy wtedy również adorować Naszego Tatę, powiedzieć mu jak bardzo Go kochamy, ofiarować siebie poprzez symboliczne napisanie na kartce swojego imienia i złożenie ów karteczki obok Najświętszego Sakramentu.

Całe to spotkanie uświetniły piosenki o powołaniu w wykonaniu NovoScholi, które wprowadziły Nas w wyjątkowy, podniosły nastrój. Czego chcieć więcej do szczęścia? NASTĘPNEGO SPOTKANIA!