Garbatka

Rekolekcje adwentowe

W tym roku rekolekcje adwentowe poprowadził ks. prof. UJK  dr  hab. Sławomir Chrost. Przeprowadził wiernych przez tematykę relacji w rodzinie, wartości ojcostwa i macierzyństwa. Pierwszy dzień rekolekcji dotkną tematyki ojcostwa, wartości ojcowskiej miłości i wpływu na ukształtowanie dzieci. Sobota – dzień Maryi – oddany został najlepszej Matce. Rekolekcjonista dotknął także tematu kobiecości, piękna macierzyństwa i zanikającej moralności. Ks. Sławek oddał wszystkie problemy rodzin naszej parafii Maryi odmawiając wraz z wiernymi modlitwę „Pod Twoją obronę…”. Te dwa dni przygotowały nas do ostatniego dnia rekolekcji, dotyczącego wartości małżeństwa oraz mądrego przygotowania się do świąt Bożego Narodzenia.

Spotkania dla dzieci były pełne śpiewu i radości, w które włączyli się również rodzice i opiekunowie. Dzieci uczyły się, jak realnie przyjąć Nowonarodzone Dziecię. Co to znaczy ofiarować Bogu serce? Jaki prezent dać Dziecięciu? Wysłuchały również bajki o królu.

Dziękujemy serdecznie ks. Sławkowi za przygotowanie nas na przyjście Pana Jezusa. Nie na „magiczny świąteczny czas” lecz realne przyjście Boga. Dziękujemy za pokazanie wartości spotkania wigilijnego, którego piękna nie należy szukać w egzotycznych potrawach.

Dziękujemy również za przypomnienie, że nawet najpiękniejsze i wyszukane prezenty nie zastąpią rodziców i spędzonego z dziećmi czasu. Wierzymy, że te Święta będą wyjątkowe, pełne wspólnie spędzonych chwil, radości z przyjścia Boga na świat. Boga pełnego jedności i miłości. Boga, który narodził się w rodzinie, by w sposób szczególny uzdrawiać relacje rodzinne.