Garbatka

Wspomnienie Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny

1 listopada 2018 roku obchodziliśmy Uroczystość Wszystkich Świętych. Uroczyste wspomnienie Świętych znanych i nieznanych przypomina  nam – wiernym – o powołaniu do  świętości. Zgromadzeni na cmentarzu parafialnym z zadumą pochylaliśmy się nad grobami bliskich. Znicze, wieńce i modlitwa  przypominały o kruchości ziemskiego życia.

W uroczystej procesji wspólnie modliliśmy się w intencji zmarłych. Homilia, którą wygłosił podczas Mszy Świętej ks. Filip napełniła serca radością i nadzieją na zmartwychwstanie. Nie łzy, nie smutek lecz nadzieja powinna towarzyszyć każdemu chrześcijaninowi. Nadzieja na spotkanie z bliskimi w Niebie.

Niech ten dzień podsumują słowa Papieża Franciszka:

„Jesteśmy zjednoczeni ze wszystkimi świętymi: nie tylko z tymi najbardziej znanymi, tymi z kalendarza, ale również ze świętymi z «sąsiedztwa», z naszej rodziny, spośród naszych znajomych, ze wszystkimi, którzy stanowią część tej niezliczonej rzeszy. Dzisiaj zatem obchodzimy rodzinne święto – zauważył Papież. Święci są nam bliscy, więcej jeszcze, są naszymi najprawdziwszymi braćmi i siostrami. Rozumieją nas, kochają nas, wiedzą, co jest naszym prawdziwym dobrem, pomagają nam i nas oczekują. Są szczęśliwi i pragną, byśmy byli szczęśliwi razem z nimi. ” Papież Franciszek, 1 listopada 2018

2 listopada – wspominaliśmy wszystkich wiernych zmarłych. Jest to dzień modlitwy za tych, którzy w czyśćcu przygotowują się do chwały nieba. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo różańcowe codziennie (do 8 listopada) o godzinie 16.30, podczas którego będziemy wypraszać łaskę nieba dla naszych bliskich zmarłych.