Garbatka

Pierwszy dzień rekolekcji Wielkopostnych

Za nami pierwszy dzień Rekolekcji Wielkopostnych i całe mnóstwo wrażeń. Młodzież gimnazjum i szkoły średniej spędziła czas wraz z Jackiem i Piotrem – chłopakami z grupy „Wyrwani z niewoli”. Nasi Goście od kilku lat jeżdżą po całej Polsce ewangelizując i dając świadectwo. Do Garbatki przyjechali z autorskim programem profilaktycznym. Podzielili się także świadectwem swojego życia - drogą, na której odnaleźli Boga. Fragment Ewangelii o uzdrowieniu paralityka przedstawiona w bardzo ciekawy sposób, była motywem do ukazania niesamowitej relacji między przyjaciółmi.

Rekolekcje przepełnione były muzyką. „Ku wolności”, „Przyjdź Duchu Święty przyjdź”  to hity, które poderwały z ławek całą młodzież i zjednoczyły ją we wspólnej modlitwie. Chłopaki z zespołu pokazali, że można żyć inaczej, odkrywać swoje pasje, talenty i zachęcać innych do odkrywania ich w sobie. Pokazali, że tylko w Bogu i z Bogiem można żyć pełnią szczęścia.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć ze spotkania z WZN

Dzieci z klas I-VI uwielbiły Boga wraz z ks. Piotrem Gruszką.  Ewangelia o Dobrym Pasterzu i zagubionej owcy pokazała dzieciom w sposób niezwykle obrazowy dobroć Boga i jego troskę o każdego człowieka. Również plecak pełen różnych przedmiotów – potrzebnych i niepotrzebnych – przybliżył najmłodszym odbiorcom sens sakramentu pokuty i pojednania. Ks. Piotr przypomniał także ogromną wartość uczynków miłosierdzia względem ciała i duszy. Krótka scenka pokazała dzieciom co je oddala od Boga, a co przybliża.

Uczniowie obejrzeli także filmy. Dla klas I-III przygotowano film pt. „Przypowieść o siewcy”, a dla IV-VI – „Niebo istnieje naprawdę” cz.1 .

Zapraszamy do obejrzenia galerii z rekolekcji dla klas I-VI

Wszyscy z niecierpliwością oczekują kolejnych dni rekolekcji.