Garbatka

KONCERT KOLĘD CHÓRU "GAUDETE"

„Wesołą nowinę bracia słuchajcie, Niebieską Dziecinę ze mną witajcie” - to jedna z wielu kolęd, które 8 stycznia 2017 roku wypełniły naszą świątynię pięknem melodii i śpiewem. Kolędy wykonał Chór Kameralny „Gaudete” z Pionek pod kierunkiem Pani Ewy Sterczewskiej. Słuchając koncertu w opracowaniu na cztery głosy mogliśmy kontemplować potęgę Bożej Miłości w tajemnicy Narodzenia Dzieciątka Jezus. Piękno wykonania utworów nagrodzone zostało gromkimi brawami i zachwytem zasłuchania. Uwieńczeniem koncertu było wspólne zaśpiewanie kolędy „Bóg się rodzi moc truchleje”.

Dziękujemy Księdzu Proboszczowi za zaproszenie chóru do naszej parafii oraz za wsparcie rozwoju kultury śpiewu i dzieła, które tworzy chór "Gaudete". Mamy nadzieję, że przykład i entuzjazm naszych Gości zapalił pragnieniem śpiewu również naszych parafian.

Siostra Wiesława